Vodka meksikane me shqiponjë dykrenare - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vodka meksikane me shqiponjë dykrenare

NULL NULL
25/05/2015

Një kompani e prodhimit të vodkës ka përdorur simbolin e shqiponjës dykrenare në shishe për ta shitur produktin.

Pija me emrin “Kozlov Vidja” në Meksikë është tejet masive në këtë shtet, transmeton Albeu.

Kjo lloj pije gjendet në shije nga më të ndryshmet, si në mollë, limon, mandarinë apo pjepër.

Nuk dihet saktësisht se përse kjo vodkë mban si stampë simbolin e flamurit tonë kombëtar dhe nëse ka ndonjë lidhje të mundshme me kombin tonë.

Përpara disa kohësh, edhe një lloj vere në Francë kishte për stampë simbolin e shqiponjës sonë dykrenare. / klankosova.tv