21:33, 11 Korrik 2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, është në vizitë  zyrtare në Izrael.

Gjatë këtij qëndrimi atje, Çitaku është takuar edhe me disa prej shqiptarëve që janë në Jerusalem.

Këtë e bëri të ditur ajo me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Klan Kosova.

Çitaku tha se ishte kënaqësi që ajo të takohet me këta shqiptarë.

“Takim i ngrohtë me familjet shqiptare në Jerusalem. Faleminderit Ilir, Lindita dhe Artan. Sa kënaqësi me ju pa”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë