Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vitia: Janë paguar ekspertë që nuk dinë as për vete për të trajnuar stafin në fondin e sigurimeve shëndetësore

NULL NULL
29.02.2024 12:09
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia

Ministri i Drejtësisë, Arben Vitia është përgjigjur ndaj replikës së Shemsedin Dreshaj rreth asaj që stafi i fondit të sigurimeve shëndetësore nuk është i aftë sa duhet.

Vitia u pajtua në këtë replikë ku dhe dha argumentin e tij se përse kjo ka ndodhur, njofton Klankosova.tv.

“Ka staf të pa trajnuar, punësime të militantëve, punësime të familjarëve, por a e di se çfarë ka ndodhur profesor? Janë paguar ekspertë për të trajnuar stafin në fondin e sigurimeve shëndetësore, ekspertë të cilët  pastaj janë parë që nuk dinë as për vete dhe është paguar për t’i trajnuar ekspertët për të shkuar për t’i trajnuar stafin e fondit të sigurimeve shëndetësore, por kur këtë e kanë bërë qeveritë e papërgjegjëshme, unë nuk kam fjalë”, u shpreh Vitia.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.