8:42, 21 Maj 2019

Mbrojtësi Vincent Kompany ka luajtur ndeshjen e tij të fundit si kapiten i klubit të futbollit Manchester City.

Këtë vendim ai e mori pasi shënoi golin e mrekullueshëm kundër Leicester gol që luajti një rol kyç në sigurimin e titullit të Premier Ligës.

33-vjeçari belg po largohet nga City këtë verë, pasi ka përfunduar një trio të brendshme të fitoreve përfshirë edhe Kupën e Ligës dhe titullin e Premier League, kësisoj duke u bërë skuadra e parë e meshkujve për të fituar tre nderimet kryesore të Anglisë në një sezon të vetëm, transmeton Klan Kosova.

Kompany ka luajtur 360 ndeshje, ka shënuar 20 gola dhe me ekipin e tij kanë fituar 10 trofe./klankosova.tv/.

Konkurs Pune

Lexo më shumë