Viktima e të plagosur nga përleshjet e palestinezëve dhe izraelitëve (Video) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Viktima e të plagosur nga përleshjet e palestinezëve dhe izraelitëve (Video)

NULL NULL
16/11/2015

Trupat Izraelite vranë 2 palestinez në Bregun Perëndimor, në kampin e refugjatëve Qalandia në Ramallah.

Këto vrasje u regjistruan gjatë një beteje të ashpër me armë gjatë së hënës thonë burime palestineze mjekësore.

Ndërkaq ushtria izraelite lëshoi një deklaratë ku sqaroi se trupat kishin ardhur nën sulme gjatë këtij operacioni për të shkatërruar shtëpinë e Muhamed Ebu Shaheen.

Përveq viktimave, rreth 20 palestinezë të tjerë mbetën të plagosur në këtë incident në kampin e refugjatëve në Qalandia, pasi trupat demoluan shtëpinë e një militanti, transmeton Klan Kosova.