Viktima e Pensilvanisë, mik i kosovarëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Viktima e Pensilvanisë, mik i kosovarëve

NULL NULL
15/05/2015

Në trenin i cili pësoi aksident në Pensilvani të SHBA-ve humbën jetën tetë persona.

Personi vetëm i cili deri më tani është arritur të identifikohet, është Abid Gilani, banor i dikurshëm i Walnut Creek Resident, transmeton Klan Kosova.

Ai bashkë me të shoqen, njiheshin në këtë zonë si njerëz jashtëzakonisht bujar.

Çifti me vendbanim në Walnut Creek, shtëpinë e tyre ua ka lëshuar për banim disa refugjatëve nga Kosova të cilët u zhvendosën në Amerikë, ku ata thonë së ky çift u ka ndihmuar jashtëzakonisht në rrugëtimin e tyre në SHBA.

“ Ai gjithmonë është përpjekur tu ndihmojë njerëzve, të bisedojë me ta, t`i dëgjojë hallet e tyre dhe të shkojë për vizita tek ata nëse ka qenë e nevojshme” , tha Rabit Rexhepi mik i kësaj familjeje i cili shtoi se po e ndjejnë mungesën e tij./ klankosova.tv