Vidal në radarin e United - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vidal në radarin e United

NULL NULL
17/03/2018
Kiliani mund të transferohet në Old Trafford gjatë verës, pasi tekniku portugez e sheh si lojtar ideal për skemat e lojës që ai përdor me Djajtë e Kuq

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal, shihet si një nga lojtarët që mund të transferohet tek Manchester United nga Jose Mourinho.

Mourinho është duke kërkuar një mesfushor, pasi Michael Carrick pritet të pensionohet, ndërsa Marouane Fellaini mund të largohet, me kontratën që i skadon në fund të këtij edicioni.

Vidal mund të largohet nga Allianz Arena, pasi Bayern tashmë ka siguruar transferimin e Leon Goretzka, dhe Mourinho mendon se kiliani do të ishte ideal për mënyrën e lojës së Djajve të Kuq.