13:05, 22 Maj 2020

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, insiston se është i lumtur në La Liga pas raportimeve që e lidhnin me Interin.

32 vjeçi thuhej të ishte shënjestër e Zikaltërve dhe se mund të ribashkohej me ish-trajnerin e tij te Juventusi, Antonio Conte.

Disa raporte kanë sugjeruar se ai mund të jetë pjesë e marrëveshjes që e sheh Lautaro Martinez-in i cili mund të përfundojë te katalunasit.

“Ndihem shumë mirë fizikisht, më mirë se kurrë. Në të gjithë karrierën time nuk kam pasur kurr aq shumë kohë për ta përgatitur vetne” , ka thënë mesfushori.

“Kemi bërë plan që deri në maksimum ta zgjasim karrierën time po aq sat ë jetë e mudnur. Ndihem i përgatitur për atë që po vjen,edhe në Ligën e Kampionëve dhe La Liga.

Konkurs Pune

Lexo më shumë