Vidal - Comanit: Më ndiq, eja tek Bayern - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vidal – Comanit: Më ndiq, eja tek Bayern

NULL NULL
12/08/2015
Mesfushori kilian u transferua tek Bayern Munchen këtë afat kalimtar, por duket se ai nuk është mjaftuar me këtë gjë.

Arturo Vidal është duke tentuar që ta bindë mesfushorin e Juventusit, Kingsley Coman, që ndjekë shembullin e tij dhe të largohet nga Torino në drejtim të Allianz Arena.

Ky përfundim mund të nxirret nëse merret për bazë deklarata e fundit e kilianit dhënë medieve.

“Kingsley është lojtar i ri, por jo vetëm kaq – ai është i shpejtë dhe cilësor. E ardhmja e tij do të jetë e ndritur. Mendoj se do të ishte nënshkrim i mirë për skuadrën nëse ai më ndjek tek Bayern Munchen”.