Veturat në Los Angeles përmbyten nga shiu (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veturat në Los Angeles përmbyten nga shiu (VIDEO)

NULL NULL
16/10/2015

Shiu i madh ka shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje të dheut në kodrinat në veri të Los Angeles të enjten, duke përmbytur makinat me shoferët brenda dhe duke i detyruar autoritetet amerikane t’i mbyllin rrugët kryesore, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

Përmbytjet janë shkaktuar nga shiu që ka rënë pa u ndalë për orë të tëra.

Kjo e ka detyruar Patrullën e Autostradave të Kalifornisë që t’i mbyllin rrugët kryesore.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka paralajmëruar se do të ketë edhe më tutje përmbytje në pjesën veriperëndimore të qytetit dhe u ka kërkuar shoferëve që t’i shmangin ato pjesë.