Veterani nga Qirezi ia ofron veshkën e tij presidentit Thaçi (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veterani nga Qirezi ia ofron veshkën e tij presidentit Thaçi (VIDEO)

NULL NULL
20/04/2020

Veterani i UÇK-së, Zeqir Rexhepi, thotë se nuk do të kursente asgjë nga vetja e tij për të ndihmuar bashkëluftëtarët.

Këto fjalë Rexhepi nga fshati Qirez i Skenderajit i vërtetoi të hënën kur dëgjoi se presidenti Hashim Thaçi është sëmurë dhe kërkoi ndihmë mjekësore.

Ai i ofroi veshkën e tij, shefit të shtetit  me të cilin e lidh veprimtaria në kohë lufte, njofton Klan Kosova.

Rexhepi thotë se gjatë atyre ditëve të vështira për popullin kosovar, presidenti kishte shërbyer si frymëzim për të ecur përpara.

Kronikë nga Mejreme Gashi