Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veteranëve iu premtohet: Deri në fund të javës së ardhshme publikohen listat

NULL NULL
30.03.2015 13:20
Ka përfunduar takimi ndërmjet Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përfaqësuesve të veteranëve.

Xhevdet Qeriqi, përfaqësues i veteranëve tha se i është premtuar nga përfaqësuesit e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës se deri në fund të javës së ardhshme do të publikohen listat e veteranëve, në të kundërtën tha Qeriqi edhe përfaqësuesit e Komisionit kanë premtuar se do të dalin në protesta.

Ndryshe, në mesditë veteranët e luftës kanë protestuar kundër zvarritjes së publikimit të listave të veteranëve të UÇK-së dhe kundër themelimit të Gjykatës Speciale

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.