Veteranët: Specialja të formohet në Beograd - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veteranët: Specialja të formohet në Beograd

NULL NULL
17/06/2015

Kryetari i Shoqatës së Veteranëve të UÇK-së, Smajl Elezaj ka thënë gjatë protestës së sotme se Gjykata Speciale duhet të formohet në Beograd dhe jo Kosovë dhe se serbët duke gjykuar për krime e jo lufta e UÇK-së.

Ai iu ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që të mos e votojnë këtë gjykatë.

Elezaj bëri me dije se do të vazhdojnë me protesta, transmeton Klan Kosova.