Veteranët përsëri para Qeverisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veteranët përsëri para Qeverisë

NULL NULL
10/08/2015

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë protestuar sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë lidhur me mospublikimin e listave të veteranënve .

Policia e Kosovës njofton se me qëllim të monitorimit sa më të mirë të situatës, përgjatë gjithë kohës kanë qenë prezent në lokacionin ku është mbajtur tubimi.

Sipas policisë, protesta ka qenë e qetë si dhe në morrën pjesë  rreth 40 persona.

Ndërkaq, nuk është raportuar për ndonjë incident, transmeton Klan Kosova.