Vetëm një i vdekur në 24 orë nga COVID-19

Vetëm një i vdekur në 24 orë nga COVID-19

1 javë më parë

Vetëm një personi i ka marrë jetën koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit.

Më këtë rast tash në total ky virus u ka marrë jetën 601 kosovarëve, transmeton Klan Kosova.

Përveç rastit që ka përfunduar me fatalitet, në ditën e fundit janë regjistruar 71 raste të reja dhe 199 persona janë shëruar.