Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vetëm buzë të kuqe

NULL NULL
06.05.2015 12:49
Tonet e errëta mund ta bëjnë grimin misterioz dhe elegant, por bëni kujdes të respektoni disa rregulla të thjeshta

Buzëkuqi është i rëndësishëm për grimin dhe disa ngjyra si e kuqja, janë të domosdoshme në disa raste. Në tendencën e këtij sezoni janë nuancat e errëta, si ngjyra e kumbullës apo kafeja; kjo e fundit shfaqet madje në shumë tonalitete. E rëndësishme është të dini të zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë me ngjyrën e lëkurës, formën e buzëve, por edhe me ngjyrën e syve.

Images

Femrat që kanë buzë të holla duhet të shmangin ngjyrat shumë të errëta dhe të synojnë te tonalitetet më të zbehta dhe të shkëlqyeshme. Këto ngjyra janë të përsosura për femrat që kanë sy gështenjë, të çelur dhe të errët, por edhe ato që kanë sy të kaltër që anojnë nga grija. Nuancat portokalli të buzëkuqve u shkojnë femrave me flokë të kuqe.
808885

Nëse ju vendosni të bëni grim me nuancë të kuqe , patjetër që do të dukeni shumë joshëse.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.