Vetëm 22 artistë e kanë arritur këtë gjë madhështore - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vetëm 22 artistë e kanë arritur këtë gjë madhështore

NULL NULL
27/02/2017

Viola Davis mbrëmë e fitoi çmimin akademik për aktoren më të mirë në rol dytësor.

Ishte moment tejet emocional për të ngase me këtë fitore ajo u bë një nga 22 artistët që ka arritur t’i fitojë të tre çmimet: Oscar, Emmy dhe Tony.

Në të vërtetë ka më shumë se 22 aktorë që i kanë fituar këto çmime, por ata e kanë arritur këtë për edhe për arsye të tjera e jo vetëm për aktrim. Për dallim nga ata, Viola Davis e ka fituar secilin çmim për aktrim, shkruan Washington Post, transmeton Klan Kosova.

Ndër emrat e tjerë që e kanë arritur këtë gjë janë edhe Helen Mirren, Christopher Plummer, Ellen Burstyn, Geoffrey Rush etj.