Vetaksident në Kaçanik – vdes një person - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vetaksident në Kaçanik – vdes një person

NULL NULL
14.05.2023 09:47
Vetaksident

Të shtunën ka ndodhur një vetaksident në Kaçanik, ku si pasojë, një person ka humbur jetën.

Sipas raportit 24-orësh të policisë, aksidenti ka ndodhur për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë, njofton Klan Kosova.

“Një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një femër kosovare, si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes ndaj kushteve të rrugës ka dalë nga rruga dhe është përplasur në anësoret e rrugës. Si pasojë e aksidentit, lëndime vdekjeprurëse ka pësuar një mashkull kosovar – pasagjer në veturë. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për autopsi”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

klankosova.tv