Vetaksident me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vetaksident me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”

NULL NULL
19/08/2022

Sot rreth orës 13:30 ka ndodhur një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë ka humbur jetën një person si dhe katër të tjera janë lënduar.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Sot, më 19.08.2022, rreth orës 13:30, në autostradë drejtimi Vërmicë-Gjurgjicë (kilometri i 56-të), ka ndodhur një aksident trafiku. Në aksident është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksident). Si pasojë e aksidentit një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë pësuar lëndime. Policia dhe ekipe tjera kanë dalë në vendngjarje”.

klankosova.tv