Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vështirësitë për t’u bërë nënë, sëmundja e rëndë dhe sfidat e divorcit, rrëfmi emocionues i juristes (VIDEO)

NULL NULL
27.02.2024 08:10
Juristja
Nertila Haxhia

“SOL” është formati më i ri televiziv në Klan Kosova. Në kuadër të këtij projekti gjigand, janë përfshirë rubrikat që trajtojnë tematika të ndryshme. “Nëpër Sfida” sjellë tek ju rrëfime të padëgjuara më parë të grave, por edhe burrave pas divorcit.

Jeta në çift, krijimi familjes, problemet dhe sfidat në martesë, ndarje e me raste dashuri të mëdha që kthehen në urrejtje, janë disa prej temave që do të trajtohen me të ftuarit në studio nga autorja Biondina Latifi.

Pjesë e episodit të parë, ishte juristja dhe aktivistja e shoqërisë civile, Nertila Haxhia. Ajo rrëfeu përjetimet e saj nga sëmundja e rëndë, vështirësitë për t’u bërë nënë, burgosja e ish-bashkëshortit, divorci, e deri tek raporti i veçantë që ka me ish-vjehrrin.

Në linkun e mëposhtëm gjeni rrëfimin e saj shumë emocionues.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.