Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veseli vlerëson përkrahjen e Amerikës

NULL NULL
07.05.2015 11:23
Kryekuvendari, Kadri Veseli gjatë një takimi që pati të enjtjen me sh-kongresmenin amerikan,njëherit anëtar i Shtëpisë së Demokracisë. Earl Pomeroy e vlerësoi lart mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara për Kosovën.

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ish-kongresmenin  amerikan,njëherit anëtar i Shtëpisë së Demokracisë. Earl Pomeroy, me bashkëpunëtorë.

Veseli vlerësoi lart mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara për Kosovën në të gjitha proceset, ndërsa përkrahjen për Kuvendin e saj e konsideroi të një rëndësie të veçantë.

Kreu i legjislativit tha se nëpërmjet kësaj mbështetjeje, Kuvendi ka arritur të ndërtojë dhe avancojë kapacitetet e tij në shumë aspekte, si në hulumtime parlamentare dhe reformim të procesit ligjvënës, ashtu edhe në forcimin e mekanizmave mbikëqyrës parlamentar dhe rritjen e transparencës.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.