Veseli: Trepçën do e ndihmojë Qeveria - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veseli: Trepçën do e ndihmojë Qeveria

NULL NULL
02/10/2015

Kryekuvendari  Kadri Veseli, ka vizituar sot   ndërmarrjen “ Trepça”në Mitrovicë.

Fillimisht ai u takua me drejtorin e saj, Ahmet Tmava me të cilin biseduan për situatën në të cilin gjendet kjo ndërmarrje.

Veseli theksoi  se gjiganti “ Trepça” aktualisht nuk është në gjendje të mirë financiare dhe se Qeveria e Kosovës do të angazhohet në mënyrë që të shfrytëzojë kapacitetet maksimale të saj , duke shfrytëzuar dhe përpunuar  xehet brenda Kosovës.

Ndërkaq drejtori i “ Trepçës” Ahmet Tmava e vlerësoi vizitën e kryeparlamentarit  të cilit edhe ia shprehi shqetësimet me të cilat po përballet ndërmarrja, njofton Klan Kosova.