Veseli: Sonte të gjithë jemi francezë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veseli: Sonte të gjithë jemi francezë

NULL NULL
14/11/2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se sulmi terrorist në Francë, është sulm kundër të drejtave të njeriut.

“Sonte, është sulmuar qyteti simbol i lirive dhe të drejtave njerëzore, Parisi”.

“Sonte, të gjithë ne, kudo në botë që besojmë në vlerat e lirisë, ndihemi parisien. Ndihemi francez”.

“Ngushëllime popullit të madh francez. Ngushëllime shtetit francez, mikut të madh të shtetit tonë”.