Veseli me bashkëshorten sot vizitoi këtë familje për Kurban Bajram - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veseli me bashkëshorten sot vizitoi këtë familje për Kurban Bajram

NULL NULL
11/08/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, bashkë me gruan e tij Violetën vizitën e parë për këtë Kurabn Bajram e patën në Prizren, tek familja e heroit Agim Shala dhe dëshmorëve Avdi, Nuredin e Besim Shala.

Veseli tha se me përulje iu ka shpreh respektin dhe mirënjohjen që ka Kosova për veprën e të dashurve të tyre.

“Boshllëkun e lënë pas në zemrat e kësaj familje, prej rënies së tyre në betejën e Jeshkovës, nuk ka kush e plotëson”.

“Mirëpo shpresoj që dhimbjen e madhe ta lehtësojë sadopak kujtimi i tyre dhe krenaria për një flijim kaq të kushtueshëm, që kjo familje ka bërë mbi altarin e lirisë”, ka shkruar Veseli në rrjetin social Facebook.