Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

 Verstappen triumfon edhe në Grand Prixin e Amerikës

NULL NULL
22.10.2023 23:26

Piloti i Red Bullit në Formula 1, Max Verstappen e ka siguruar fitoren e 50-të në karrierë, pasi triumfoi në Grand Prixin e Amerikës.

Ndonëse, Land Norris i Mclarenit e nisi më mirë garën, duke udhëhequr. Primatin më pastaj e mori kampioni Verstappen, duke u shtyrë deri në fund me Lewis Hamiltonin, i cili u rendit në pozitën e dytë.

Në pozitën e tretë doli Norris, teksa në vendin e katërt Carlos Sainz. Në top pesëshen ishte Sergio Perez, piloti i Ferrarit.

Përndryshe, Verstappen tashmë është shpallur kampion në Formula 1, ani se ka ende ka gara për të zhvilluar. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme