Verstappen fantastik, pole position në Australi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Verstappen fantastik, pole position në Australi

NULL NULL
01.04.2023 08:34

Kampioni i botës, Max Verstappen e ka regjistruar kohën më të shpejtë me një kohë të jashtëzakonshme në pistën e Melbourne.

Kështu piloti holandez do ta nis nga vendi i parë Grand Prixin e Australisë, transmeton Klankosova.tv.

Verstappen pritet të jetë pretendenti kryesor për garën e nesërme, ani se Mercedesi ka treguar shenja të përmirësimit.

Top 10:

  1. Max Verstappen (Red Bull) – 1:16.732
  2. George Russell (Mercedes)
  3. Lewis Hamilton (Mercedes)
  4. Fernando Alonso (Aston Martin)
  5. Carlos Sainz (Ferrari)
  6. Lance Stroll (Aston Martin)
  7. Charles Leclerc (Ferrari)
  8. Alex Albon (Ëilliams)
  9. Pierre Gasly (Alpine)
  10. Nico Hulkenberg (Haas)

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme