Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Verstappen e ‘shkel’ edhe Italinë, thyen tjetër rekord

NULL NULL
03.09.2023 16:51

Piloti i Red Bullit, Max Verstappen është duke thyer rekord pas rekordi, pasi nuk po ka kundërshtarë në pistë.

Verstappen këtë të diele ka triumfuar edhe në Grand Prixin e Italisë, duke e zënë sërish vendin e parë në podium.

Me këtë fitore, është bërë piloti i parë në Formula 1, që arrin 10 fitore rresht në Grand Prixe.

Ndërkohë, vendin e dytë në podium e zuri piloti tjetër i Red Bullit, Sergio Perez, teksa në në pozitën e tretë ishte piloti i Ferrarit, Carlos Saiz. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme