Vërshimet në Veri: S’ka kryetar, bllokohen 300 mijë euro (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vërshimet në Veri: S’ka kryetar, bllokohen 300 mijë euro (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 05.03.2023 20:23

Dora e shtetit zor se mund të prekë shpejt në dëmet që Avni Pecit ia shkaktuan vërshimet.

Këtij dhe banorëve tjerë në Lagjen e Boshnjakëve të Mitrovicës së Veriut, që uji u mori gati krejt çka patën, komuna, e cila ka mbetur pa të parin e saj që dha dorëheqje, s’mund t’u ndihmojë.

Asambleja Komunale të martën votoi për ndarjen e 300 mijë eurove për këtë fatkeqësi, por mjetet s’po mund të ekzekutohen në mungesë të udhëheqjes lokale.

Nga kjo situatë presin t’i nxjerrë pushteti qendror, të cilit i kanë çuar fjalë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.