Vendosen shtatë "dhi të arta" në Paris për nder të Lionel Messit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vendosen shtatë “dhi të arta” në Paris për nder të Lionel Messit

NULL NULL
30/11/2021

Rekordi i Lionel Messit, është shënuar në mënyrë të çuditshme.

Në nder të tij kompania e veshjeve sportive “Adidas”, ka vendosur shtatë “dhi| të arta.

Kjo si sinonim i GOAT -Great of All Time (më i miri i të gjitha kohërave).

Ka shumë debate se kush mund të jetë lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Viteve të fundit beteja është zhvilluar në mes të tij dhe Cristiano Ronaldos.

Por, duke se fitorja e mbrëmshme e shtatë e “Topit të artë”, duke se i ka dhënë epërsi të konsiderueshme argjentinasit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by adidas Football (@adidasfootball)