10:00, 13 Qershor 2018

Ja cili duhet të jetë destinacioni i pushimeve të këtij viti sipas shenjës tuaj të horoskopit.

Dashi

Dashët janë gjithë kohës në kërkim të aventurave të bukura dhe të reja. Ata mund të shkojnë në Tokio vetëm për të adhuruar shumëllojshmërinë e kulturave, t’ia mbathin në Egjipt për të parë devetë dhe për të udhëtuar me to apo të nisen për në Jordani për të adhuruar Petran e kuqe.

Demi

Sensuale dhe të ëmbël, demat adhurojnë detinacionet që rimojnë me autenticitetin, sharmin dhe takimet e reja. Pushimet në jug të Francës, në Itali apo në Spanjë do i kënaqin pafund.

Binjaket

Gjithmonë në kërkim të frymëzimit dhe të horizonteve të reja, binjakët duan të bëjnë pushime nëpër vende ku edhe të mësojnë shumë. Një udhëtim në Indi, në Tibet dhe Myanmar do ishte ideali për këtë vit.

Gaforrja

Për gaforret më e rëndësishmja është të jenë larg vendeve të tyre. Pushimet në Vietnam, Bali apo Bora Bora do jenë idealet për këtë vit. Zbulimi i vendeve të largëta, çlodhja dhe thjeshtësia janë ato që ata kërkojnë gjithë kohës.

Luani

Luanët kërkojnë që pushimet të kenë gjithçka: kulturë, festa, gastronomi, peizazhe, zbulime. Nëse Parisi, Roma apo Ibiza ju duken vërtet interesante, Marrakech-i, Brukseli apo Milanoja do i mrekullojnë.

Virgjëresha

Virgjëreshat preferoje pushimet nëpër vende me shumë kulturë, histori dhe sharm. Sicilia, Kamboxhia, Polonia apo një shtet i Evropës Lindore do jenë idealët.

Peshorja

Dëshirat e peshoreve mund të ndryshojnë sipas humorit, por disa gjëra nuk ndryshojnë kurrë: njohuritë për kulturën, artet dhe bukurinë në tërësi. Që pushimet të jenë fantastike për ta duhet që një destinacion të ketë kulturë të pasur, arkitekture te veçante dhe ambient të këndshëm. Edimbbourg-u në Skoci apo një shtet i Meksikës do ishte ideali për të udhëtuar në 2018-ën.

Akrepi

Të njohur për forcën e karakterit, udhëtimet për akrepat duhet të jenë në lartësinë e ambicieve dhe intensitetit që ata zotërojnë. Pushime ideale në 2018-ën ata mund të kalojnë në Patagoni, Kili, Argjentinë apo në Zelandën e Re.

Shigjetari

Të hapur në shpirt, të tërhequr nga ekzotizmi, vendet e largëta, nxehtësia dhe aventurat, shigjetarët duhet t’i kalojnë pushimet në Australi, Kaliforni apo San Francisko.

Bricjapi

Edhe pse janë serioze dhe të disiplinuar, bricjapët dine si të argëtohen, t’ia kalojnë mirë dhe të bëjnë pushime që ja vlejnë. Ata preferojnë më tepër udhëtime vullnetariati duke u çlodhur herë pas here. Në 2018-ën mund të shkojnë në Nicaragua apo në Nepal.

Ujori

Ëndërrimtarët ujore adhurojnë pushimet që i bëjnë të ndihen të gjallë, shkruan living. Qytetet skandinave si Stockholm-i në Suedi apo Kopenhagen-i ne Danimarkë janë idealet për të kaluar pushimet këtë vit.

Peshqit

Unike, ëndërrimtare, intuitive… Peshqit kërkojnë që pushimet të jenë në vende parajse. Ata preferojnë ta lënë veten të lirë, të argëtohen e të befasohen. Pushimet në Kroaci do ishin idealet për ta.

Konkurs Pune

Lexo më shumë