Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vëllau i Liridona Ademajt: Besojmë në drejtësinë e Kosovës, le të jetë i fundit rasti i motrës sime

NULL NULL
03.12.2023 11:02
liridona murseli

Leonard Ademaj, vëllai i të vrarës Liridona Ademaj, sot ka folur para Gjykatës Themelore të Prishtinës pas përfundimit të seancës dëgjimore ndaj të dyshuarve për vrasjen e saj, Naim Murselit, bashkëshort, dhe dy personave tjerë.

Ai ka theksuar se besojnë në drejtësinë e Kosovës dhe se rastin ua kanë lënë në dorë organeve në fjalë.

“Nuk kemi asnjë kontakt dhe informacion me familjen e Naim Murseli, na kanë thënë se është edhe dy ditë e pame për motrën tonë kur kemi kontaktuar me ata pas arrestimit të Naimit, si i dyshuar”.

“Babai im i ka thënë edhe dy ditë të pame i keni, mbane, nuk ka pasë dy ditë besë, nuk kemi thënë ashtu”.

“Ne besojmë në drejtësinë e Kosovës dhe çdo gjë e lëmë në dorë të drejtësisë. Le të jetë Liridona rasti i fundit që është vrarë, mos të vritet më asnjë grua, asnjë nënë dhe asnjë motër e jona”, ka thënë Leonardi./Klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.