Vëllau i Bush-it "sulmohet" nga një studente - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vëllau i Bush-it “sulmohet” nga një studente

NULL NULL
14/05/2015

Jeb Bush ish guvernatori i Floridës e vëllau i ish presidentit të Amerikës George Bush, në një takim “u sulmua” nga një studente.

Studentja 19 vjeçare Ivy Zierich në këtë takim e bëri një deklaratë lidhur me vëllaun e tij.

“Vëllau yt e krijoi ISIS” ishte deklarata e  Zierich që erdhi pas fjalëve të Jeb Bush, i cili kishte deklaruar që administrata e Obamës është pjesërisht përgjegjëse për rritjen e ISIS.

“Unë po i’u pyes lidhur me atë që po thoni ju se rritja e ISIS është si pasojë e mungesës së trupave amerikane në Lindjen e Mesme. Pra sipas juve ne duhet që të bëjmë lufta të pakuptimta dhe të dërgojmë të rinjë që të japin jetën për idetë e juaja ?” u shpreh studentja.

Ajo më pas u shpreh që pikërisht këto retorika nacionaliste po e përshijnë Amerikën në shumë luftëra.