Veliaj: Sheshi i Tiranës si ''letër higjenike'' - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veliaj: Sheshi i Tiranës si ”letër higjenike”

NULL NULL
02/06/2015
Nëse zgjidhet kryetar i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do ta ndryshojë sheshin “Skëndërbej”

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, kandidati socialist për bashkinë e Tiranës Erion Veliaj, tha se pas fitores së zgjedhjeve, do të rihapë konkursin për qendrën e kryeqytetit, duke u bazuar në planin e vjetër të Edi Ramës, por me ndryshime. Veliaj tha ka ikur koha e “dashnorëve të betonit” dhe se nuk do të bëjë aleanca me ndërtuesit.

Veliaj e cilësoi këtë si një nga projektet më interesante dhe larg asaj që është aktualisht sheshi “Skënderbej”, që sipas tij ngjan si një letër higjenike.