Vela: Strukturat kriminale në veri kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vela: Strukturat kriminale në veri kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës

NULL NULL
26.05.2023 14:09

Shef i Stafit në Kabinetin e Presidentes të Republikës së Kosovës, Blerim Vela, ka thënë se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri të Kosovës kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës.

Vela thotë se Serbia mban përgjegjësi të plotë për gjendjen që është krijuar në veri të vendit, raporton Klankosova.tv.

“Strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri të Kosovës kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës në terren”, shkroi Vela në Twitter.

“Protestues “paqësor” që përdorin veprime hibride dhe të dhunshme kundër forcave të rendi”.

“Dhuna nuk do të mbizotërojë. Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin”.