Vela: Masakra e Mejës, një krim që Serbia nuk mund ta mohojë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vela: Masakra e Mejës, një krim që Serbia nuk mund ta mohojë

NULL NULL
27.04.2023 09:52
Masakra e Mejes

Blerim Vela, shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, ka kujtuar sot Masakrën e Mejës në përvjetorin e saj.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka thënë se 377 civilë të pafajshëm shqiptarë të Kosovës u vranë nga policia dhe ushtria serbe në Masakrën e Mejës të vitit 1999.

“Kjo ishte masakra më e madhe e luftës së Kosovës. Vite më vonë, 309 prej kufomave u gjetën në një varr masiv në Batajnicë”.

“Një krim që Serbia nuk mund ta mohojë!”, ka thënë Vela./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS