Vdiq në moshën 58-vjeçare aktori i "Rome", "RRR", Ray Stevenson - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdiq në moshën 58-vjeçare aktori i “Rome”, “RRR”, Ray Stevenson

NULL NULL
23.05.2023 13:44
Ray Stevenson

Ylli britanik i skenës, televizionit dhe filmit Ray Stevenson ka vdekur në moshën 58-vjeçare.

Publicistja e Stevenson, Nicki Fioravante, tha se aktori vdiq të dielën pasi u shtrua në spital në ishullin italian të Ischias, sipas Hollywood Reporter, transmeton Klan Kosova.

Ai ishte në ishull duke filmuar filmin aksion të Frank Ciota-s Cassino on Ischia. Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë publik.

Vdekja e Stevenson erdhi disa ditë para ditëlindjes së tij të enjten. Ai lindi më 25 maj 1964, në Lisburn, Irlandë e Veriut.

Stevenson kishte qenë i përfshirë në shumë ekskluzivitete filmash dhe seri televizive gjatë karrierës së tij 30-vjeçare. Roli i tij i madh erdhi në vitin 2005 kur ai luajti gladiatorin Titus Pullo në serialin HBO Rome.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.