Vdes themeluesi i pop grupit amerikan "Four Seasons"

Vdes themeluesi i pop grupit amerikan “Four Seasons”

NULL NULL
1 muaj më parë

Tommy DeVito, anëtar njëherish themelues i grupit pop amerikan “Four Seasons”, ka vdekur në moshën 92 vjeçare pasi ishte prekur nga COVID-19.

Vdekja e tij u njoftua nga dy anëtarë të tjerë themelues të grupit, Frankie Valli dhe Bob Gaudio, të cilët thanë se ai “do të mungonte tw gjithw atyre që e donin “.

DeVito u bashkua me Valli në 1956 dhe katër vjet më vonë ata formuan “Four Seasons” me Gaudio dhe Nick Massi.

Hitet e tyre përfshinin “Oh What a Night”, “Sherry”, “Big Girls Don’t Cry” and “Walk Like a Man”, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.