Vdes producenti i njohur, kishte probleme me shëndetin mendor

Vdes producenti i njohur, kishte probleme me shëndetin mendor

NULL NULL
5 days më parë

Pierce Fulton fatkeqësisht ka ndërruar jetë, zbuloi vëllai i tij në rrjetet sociale.

Vëllai i madh i producentit 28-vjeçar, Griff, ndau një deklaratë në lidhje me vdekjen e Pierce, e cila ndodhi për shkak të një ‘beteje tragjike me shëndetin e tij mendor’.

“Pierce vdiq të enjten në mbrëmje pas një beteje tragjike me shëndetin e tij mendor. Ai ishte i mbushur me jetë, dashuri dhe krijimtari të paimagjinueshme. Ai ishte i mirë, i kujdesshëm, i zhytur në mendime dhe i ëmbël. Personi më magjik që të gjithë ishim të bekuar ta njihnim, dëgjonim dhe shihnim. E vetmja fjalë që me të vërtetë mund të përshkruajë aftësitë e tij është gjeni”.

“Ai udhëtoi në glob për pjesën më të mirë të një dekade duke bërë atë që donte dhe krijoi miqësi të fuqishme me kaq shumë njerëz të mrekullueshëm gjatë rrugës, duke arritur më shumë në karrierën e tij në muzikë sesa shumica mund të ëndërronin të kryenin gjatë gjithë jetës. Ai i donte shumë të gjithë dhe dëshironte të jepte gjithçka që kishte; dhe ai kishte aq shumë për të dhënë”.

Familja e tij falënderoi fansat, familjen e gjerë dhe miqtë për mbështetjen e tyre, transmeton Klan Kosova.