11:04, 12 Shkurt 2019

Portieri legjendar Gordon Banks ka ndërruar jetë sot në moshën 81 vjeçare.

Banks ka qenë fitues i Kupës së Botës me Anglinë në vitin 1966, njofton Klan Kosova.

Ai ka luajtur 73 herë për Anglinë si dhe ka luajtur edhe në Stoke.

Karriera e tij përfundoi papritur në vitin 1972, kur një aksident me makinë humbi njërin sy.

Konkurs Pune

Lexo më shumë