Vdes pacienti që ra nga kati i katërt i QKUK-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes pacienti që ra nga kati i katërt i QKUK-së

NULL NULL
15.01.2023 11:59
Lajmi i fundit

Ka vdekur pacienti i cili kishte rënë nga kati i katërt i njërës prej klinikave të QKUK-së.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës.

“Menjëherë janë ndërmarrë masat e nevojshme për ofrimin e ndihmës mjekësore, por përkundër masave reanimatore dhe ndihmës së vazhdueshme nga stafi i Klinikës Emergjente me mjekë konsultantë nga klinikat e tjera, për shkak të plagëve, pacienti nuk ka arritur të mbijetojë”, thuhet në njoftim.