Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes një pushues 60-vjeçar në plazhin e Velipojës

NULL NULL
24.06.2024 16:20
Foto ilustruese, plazhi i Velipojës
Foto ilustruese, plazhi i Velipojës

Një person rreth moshës 60-vjeçare është mbytur sot në plazhin e Velipojës.

Ai ka humbur jetën teksa po lahej në plazh. 60-vjeçarin ende të paidentifikuar e ka nxjerrë uji në breg dhe më pas është konstatuar nga pushues të tjerë të cilët menjëherë kanë njoftuar autoambulancën e Velipojës dhe policinë, raporton TopChannel, transmeton Klankosova.tv.

Dyshohet se 60-vjeçari ka pësuar një atak kardiak duke humbur jetën në mënyrë të menjëhershme. Sipas burimeve nga vendngjarja për afro 15 minuta trupi i pajetë ka qëndruar mbi ujë sepse pushuesit e tjerë nuk e kanë ditur se ishte mbytur derisa uji e nxori në breg.

Është rasti i dytë brenda pak kohësh pas humbjes së jetës të një shtetase të Shqipërisë, Drande Marku pak ditë më parë e cila po ashtu u mbyt në plazhin e Velipojës teksa ndodhej brenda në ujë duke pësuar goditje në zemër.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.