Vdes nga COVID-19 ish-kampioni i Moto GP Fausto Gresini

Vdes nga COVID-19 ish-kampioni i Moto GP Fausto Gresini

NULL NULL
5 days më parë

Ka vdekur në moshën 60 vjeçare ish-kampioni i Moto GP Fausto Gresini.

Gresini e humbi betejën me COVID-19.

Motoristi italian gjatë karrierës së tij u shpall dy herë kampion Bote, gjatë viteve, 1985 dhe 1987.

Ai ishte menaxher edhe i ekipit, Aprilia Racing Team.