Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes në moshën 24-vjeçare mbajtësi i rekordit në maratonë

NULL NULL
12.02.2024 10:28

Vrapuesi në distanca të gjata, Kelvin Kiptum, ka vdekur në moshën 24-vjeçare pas një aksidenti me veturë.

Keniani ishte fitues i dy medaljeve të arta në dy maratonat botërore të vitit të kaluar në Londër dhe Çikago.

Ai i ka vrapuar tri prej shtatë maratonave më të shpejta në histori, dhe mban rekordin botëror të maratonës për dy orë e 35 sekonda.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.