Vdes muzikanti i njohur

Vdes muzikanti i njohur

NULL NULL
1 vit më parë

Daniel Johnston ka ndërruar jetë.

Muzikanti vdiq pasi pësoi një sulm në zemër, të martën, konfirmoi ish-menaxheri i tij, transmeton Klan Kosova.

Karriera e artistit nisi në fillim të viteve ’80 pavarësisht se kurrë nuk ishte shumë i suksesshëm në treg.

Sidoqoftë, muzika e tij ishte e mbuluar nga shumë yje, duke përfshirë Beck, Death Cab për Cutie dhe Lana Del Rey.

Ai ishte gjithashtu u hap për luftën e tij me çrregullimin bipolar dhe skizofreninë.