16:13, 4 Korrik 2018

Anëtari i grupit The Black Keys, Richard Swift, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare.

Partneri I grupit të Richard, Dan Auerbach e konfirmoi lajmin pas vdekjes së tij përmes rrjeteve sociale, transmeton Klan Kosova.

“Sot bota humbi një nga muzikantët më të talentuar që njoh”, shkroi Dan në Instagram.

“Ai tani është më nënë dhe motrëne  tij. Do të më mungosh miku im”.

Deri tani detajet mbi vdekjen e Richard nuk janë lëshuar.

Konkurs Pune

Lexo më shumë