Vdes legjenda e futbollit kosovar - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes legjenda e futbollit kosovar

NULL NULL
19/04/2020

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Bahri Shemsedini.

Ai ishte futbollist dhe trajner i njohur duke dhënë kontribut të madh në zhvillimin e futbollit në Kosovë.

I ndjeri ishte një nga futbollistët më të mirë të klubit të Ferizajt.

Ai është angazhuar si futbollist dhe më pas si trajner.

Shemsedini do të mbahet mend edhe si një personalitet sportiv i cili nuk u dorëzuar së kontribuari as në kohën e okupimit serb kur refuzoi të jetë pjesë e garave futbollistike me Serbina apo klubet e saj.

Me këtë rast kryetari i komunës së Ferizajt Agim Aliu, i ka shprehur ngushëllime familjes së legjendës së futbollit kosovar.