Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes komediani amerikan, Richard Lewis

NULL NULL
29.02.2024 09:57
Komediani amerikan, Richard Lewis

Komediani amerikan, Richard Lewis, i njohur për diatrimat e tij të rrymës së vetëdijes dhe stilin vetë-përçmues të komedisë, që çon në pseudonimin e tij “Princi i Dhimbjes”, ka vdekur. Ai ishte 76 vjeç.

Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit në vitin 2023, vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles pasi pësoi një atak në zemër, sipas publicistit të tij Jeff Abraham, shkruan euronews, transmeton Klankosova.tv.

Një interpretues i rregullt në klube dhe në TV për dekada, Lewis luajti gjithashtu Marty Gold, bashkë-udhëheqësin romantik përballë Jamie Lee Curtis, në serialin ABC “Anything But Love” dhe Princ John në Robin Hood të “Mel Brooks: Men in Tights”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.