Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Fadil Mulliqi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Fadil Mulliqi

NULL NULL
06.05.2023 19:12
Emblema e UÇK-së

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fadil Mulliqi, ka vdekur këtë të shtunë.

Lajmi u bë i ditur në rrjetet sociale nga familjarët dhe të afërmit, njofton Klankosova.tv.

Nga familjarët nuk është bërë ende e ditur për kohën e varrimit të tij.

Mulliqi kishte shërbyer në Zonën Operative të Llapit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.