Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

NULL NULL
08.02.2023 08:20

Ka vdekur në moshën 88-vjeçare ish-trajneri i Prishtinës, Miroslav “Qiro” Bllazheviq.

Bllazheviq ishte i diagnostifikuar me kancer në prostatë në vitin 2011-të.

Kroati kishte udhëhequr po ashtu edhe kombëtaren e vendit të tij drejt vendit të tretë në botë.

88-vjeçari ka luftuar për një kohë të gjatë me sëmundjen e tij.

“Qiro” ishte shumë i dashur edhe në Kosovë.

Ai ishte cilësuar edhe si “trajner i trajnerëve”, përcjell Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.