Vdes burri që u godit nga rrufeja në Llaushë të Skënderajt - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes burri që u godit nga rrufeja në Llaushë të Skënderajt

NULL NULL
14/08/2022

Ka vdekur burri i cili ishte goditur ditën e djeshme nga rrufeja në Llaushë të Skënderajt.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Shaqir Uka, shefi në repartin e Intensivës Qendrore.

Uka tha se burri ishte dërguar nga spitali i Mitrovicës në gjendje të rëndë në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

“Po, dje e kemi pranuar një pacient nga spitali i Mitrovicës. Ai ishte sjell në Qendren Emergjente në gjendje tejet të rëndë dhe më pas u transferua për mjekim në Intensivën Qendrore. Mirëpo, fatkeqësisht nuk ka mundur të i mbijetoi goditjes nga rrufeja. Ai sot ka vdekur në ora 05:30 të mëngjesit” – tha Uka.